Eija Karivirta personalinė paroda “Miško dvasia”

Gerai žinoma Suomijos keramikos dailininkė Eija Karivirta spalio 7 d. svečiavosi Veliuonos kultūros centre. Vyko kūrėjos personalinės parodos „Miško dvasia“ atidarymas. Mums labai pasisekė, kad autorė galėjo pati dalyvauti ir papasakoti apie savo kūrybą.

„Savo paveikslais, skulptūromis ir keramika kuriu savo nostalgišką – futuristinį pasaulio vaizdą. Spalvų, šviesų ir šešėlių intensyvumas padėjo man rasti keletą mažų atsakymų apie egzistencijos prasmės didžiąją paslaptį. Mes kylame laiptais aukštyn ir leidžiamės žemyn be pradžios ar pabaigos. Mes galime keistis ir judėti amžinai sklandančioje migloje, ilgesio srovėje…“, – taip Eija  apibūdina kūrybos esmę.

Parodos lankytojai uždavė autorei klausimų, į kuriuos ji mielai atsakinėjo ir pasibaigus vakarui, apie Lietuvos žmones atsiliepė, kaip apie labai gražius, šiltus ir gilius. Ir dar pridūrė, kad mūsų kalba yra labai graži ir daininga ir jai labai gaila, kad nemoka kalbėti lietuviškai. Mums taip pat labai džiugu, kad sudarėme viešniai gerą įspūdį. „Iš pradžių, – sakė ji, – bijojau šių erdvių savo darbams eksponuoti, bet vėliau pajutau, kad mano kūriniai myli šią vietą. Geriausia būtų į juos žiūrėti dienos šviesoje“. Todėl kviečiame, kas dar nebuvote, apsilankyti Kultūros centro antrame aukšte ir pamedituoti kartu su Eija Karivirta tapyba ant medžio. Eija Suomijoje gyvena savame miške ir miškas jai yra ypatinga erdvė, kurioje ji kuria. Tapyba ant medžio kviečia atsigręžti į žemės, ekologijos temas, primena, kad žmogus yra tokia pati gamtos dalis kaip ir visa, kas mus supa ir sieja. Harmonija, simetrija ir savotiškas tapybos skambesys pakelia žmogų į pradinį būties džiaugsmą.

Paroda Veliuonoje veiks iki lapkričio 7 d. Kviečiame apsilankyti.

Accessibility