Kolektyvai

Sportinių šokių studija (meno vadovė Gintarė Malinauskaitė).


Sportinių šokių studija Veliuonos kultūros centre veikia nuo 2011m. Iki 2013 m. pabaigos jai vadovavo šviesios atminties – Kristina Liudvika Šmitienė. Nuo 2014 m. studijai pradėjo vadovauti Gintarė Malinauskaitė. Studijos vadovė bei kultūrinių renginių organizatorė Gintarė 16 metų profesionaliai šoko ir dalyvavo sportinių šokių varžybose Lietuvoje ir užsienyje, kuriose yra pelniusi aukštų pasiekimų. Vaikystėje 4 metus šoko baleto studijoje „Vaidilutė“. Nuo 18 metų pradėjo dirbti šokių trenere įvairiose šokių studijose bei klubuose. 2014 m. Gintarė dalyvavo televiziniame šokių projekte „Šok“, 2015 m. šokių projekte „ Šok su manimi“.
2013 m. Gintarė Malinauskaitė baigė Vilniaus universitetą Kauno humanitarinį fakultetą „Kultūros vadybos“ specialybę bei įgyjo vadybos ir verslo administravimo laipsnį. Studijų metu renginių organizavimo patirties sėmėsi Kauno naktiniame klube „Glamour Latino“.
Šiuo metu Gintarė dirba meno vadove bei kultūrinių renginių organizatore Veliuonos kultūros centre. Gintarė vadovauja sportinių šokių studijai Veliuonoje. Taip pat aktyviai save tobulina ir kelia kvalifikaciją šokio bei treniravimo srityje. Gintarė yra licenzijuota Zumba fitness instruktorė.
Veliuonos kultūros centro sportinių šokių studija praplėtė veiklą, durys plačiau atsivėrė naujiems nariams, t.y. patiems mažiesiems, ir suaugusiems. Šiuo metu studija gali pasiūlyti ne tik sportinius šokius vaikams, bet ir naujiena Lietuvoje laikomą – Zumba fitness užsiėmimus.
sokiuss
Zumba fitness apjungia šokį ir aerobiką. Užsiėmimo metu judama įvairiais ritmais ir stiliais, tokiais, kaip: hip – hop, soco, samba, salsa, mambo, belly dance ir t.t. Zumba fitness tai itin nuotaikingas, energingas bei smagus laisvalaikio praleidimo būdas toms, kurios mėgsta šokti, bet kartu nori ir pasportuoti bei išsikrauti ar pasikrauti geros nuotaikos. Amžiaus, galimybių ar įsitikinimų cenzo čia nėra.
Sportinių šokių treniruotės vyksta Veliuonoje. Sportinių šokių studija turi dvi sportinių šokių grupes ( 4-6 metų vaikams, ir 8 – 14 metų vaikams). Sportinių šokių studijos vaikai dalyvauja bei ruošiasi sportinių šokių federacijos organizuojamose varžybose.
Studija yra visuomet atvira naujiems nariams, tad jei nors kiek yra noras šokti ir smagiai praleisti laiką – ateik pas mus! Treniruotės vyksta 1 kartą per savaitę. Studijos mokestis vaikams – 4,00 EUR/mėn., suaugusiems – 6,00 EUR/mėn.
Dalyvavimas studijos veikloje sudaro galimybę ne tik smagiai pasportuoti, bet ir dalyvauti įvairiuose renginiuose, šventėse, sportinių šokių federacijos varžybose, stovyklose, išvykose, vakarėliuose, seminaruose.

Senovinių šokių studija „Saltare Festum“ (meno vadovė Irma Svetlauskienė).


Raudonės, Veliuonos ir viso Jurbarko krašto istorija, didinga praeitis stebina ir įkvėpia vis plačiau ir drąsiau praverti visiškai nepelnytai pamirštos senosios Lietuvos kultūros skrynią. Taip 2010 metų rudenį Veliuonos kultūros centre įkurta ir senovinių šokių studija „Saltare Festum“. Pasirinktas Vėlyvosios gotikos (14 – 16 amžiaus) laikotarpis, kuris žiūrovą nukelia į didybės, prabangos, meilės trikampių, linksmybių ir intrigų epochą. Laikui bėgant studijos pasirodymų ir patirties bagažas kaupiasi, turtėja koncertinė programa, o tuo pačiu atsiranda ir nauji, jau didesni tikslai bei siekiai. 2013 m. Veliuonoje sukurta ir pristatyta teatralizuota ekskursija „Veliuonos žynio pranašystė LDK kunigaikščiui Gediminui“. Kuriant programą, buvo remtasi istorine valdovo korespondencija, t.y. šešių išlikusių laiškų turiniu, sukurti vaidilučių, legatų personažai. Ši valandos trukmės programa, atliekama gamtos apsuptyje po atviru dangumi jau ne kartą pristatyta Veliuoną lankančioms turistų grupėms ir vis labiau populiarėja kaip užsakoma kultūros centro paslauga. 2014-aisiais m. Trakų salos Didžiojoje pilies menėje pristatyta meninė programa, skirta miesto įkūrėjui, Didžiajam kunigaikščiui Gediminui, apjungianti poeziją, šokį ir muziką.
Nuo 2014 m. rudens senovinių šokių studijoje yra ir suaugusių grupė, kurios repertuare XIX amžiaus pradžios dvaro šokiai (kontradansai). Linijiniai valsai, rateliniai ir kadriliniai dvaro šokiai išpopuliarėjo Europoje dar XVII amžiuje ir išliko populiarūs iki pat XIX a. vidurio. Tad abipus Nemuno įsikūrusiuose dvaruose šie šokiai tikrai buvo šokami. Linksmi, greiti ir techniškai nesudėtingi šokiai tapo atsvara sudėtingiems baroko epochos šokiams. Jie tarsi smagus žaidimas, kurį greitai perpranta žiūrovas ir įsitraukia į šokio linksmybes. Ir kuo daugiau šokėjų, tuo smagiau ir linksmiau sukasi rateliai ir pinasi žingsneliai.

Liaudiškų šokių ansamblis „Veliuonietis“ (meno vadovė, choreografė Gintarė Malinauskaitė).


Ansamblis savo veiklos pradžią skaičiuoja nuo l964 metų balandžio mėn., kada Jurbarko kultūros namų scenoje Veliuonos kultūros namų šokėjai pirmą kartą sušoko savo legendinį „Veliuonos kadrilį“, trukusį pusę valandos. Viso 35 dalyviai. VELIUONIETIS aktyviai dalyvauja koncertinėje veikloje ne tik rajone, respublikoje, bet ir užsienyje. Per savo gyvavimo laikotarpį šoko, dainavo beveik visuose savo rajono kaimuose ir miesteliuose, aplankė daugumą respublikos rajonų, koncertavo visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose, lankėsi 10 Europos valstybių: Lenkijoje, Latvijoje, Vokietijoje ne vieną kartą. 2014 – ieji metai ansambliui jubiliejiniai. Balandžio mėn. Jurbarko KC scenoje kolektyvas sušoko 500-jį koncertą, šventė savo veiklos 50-metį ir buvo apdovanotas garbinga „Aukso Paukštės“ nominacija.

Vokalinė grupė „Veliuonietis“ (meno vadovė Jadvyga Žemliauskienė).


,,Veliuoniečio“ vokalinė grupė susibūrė 1968m. Nuo 1987m. grupei vadovauja Jadvyga Žemliauskienė. Per šį laikotarpį keitėsi ne tik pačios dainininkės, bet ir jų skaičius. Šiuo metu ansamblyje dainuoja 10 įvairių profesijų atstovių. ,,Veliuonietis“ per savo istoriją sukaupė nemažą kraitį repertuaro, kuriame didelę dalį sudaro dainos, užrašytos amžiaus šviesuolių A. ir J. Juškų Veliuonos apylinkėse. Veliuonietis daug koncertuoja – su šokių grupe ir atskirai. Dažnai ansambliui talkina Jurbarko kultūros centro liaudies kapela ,,Mituva“. Tokios jungtinės pajėgos ne kartą atstovavo savo kraštui Lietuvoje ir užsienyje. ,,Veliuonietis“ koncertavo Belgijoje, Lenkijoje, Prancūzijoje, Moldovoje, Šveicarijoje, Latvijoje, ne kartą Vokietijoje. 2012 m. ansamblis dalyvavo festivalyje „Europiada – 2012“ Italijos mieste Padujoje, 2013 metais Frankų liaudies šventėje Kralscheime Vokietijoje.

Raudonės kaimo kapela (meno vadovas Jonas Apolius Grygartas).


Kapela susikūrė 2002 m., joje groja 10 muzikantų. kapela koncertuoja įvairiuose renginiuose, iš jų Oninėse Raudonėje, Veliuonos miestelio šventėje, Ūkininkų dienose Jurbarke, Respublikinėje kapelų šventėje Liučiūnuose, Verslo dienose Jurbarke. Nuo 2018 m. Kapelos vadovas Jonas Apolius Grygartas organizuoja Liaudies muzikantų šventę, kurioje pasirodo pavieniai mėgėjai muzikantai, puoselėjantys liaudiškos muzikos tradiciją.

Tradicinė kapela „Margi blynai“ (meno vadovė Lina Lukošienė)

Vienintelė Lietuvoje liaudiškos tradicinės muzikos moterų kapela. Susikūrė 2019 m. , dalyvavo televizijos projekte „Duokim garo“.

Akordeonų ansamblis  „A’DAMOS” (meno vadovė Lina Lukošienė)

Kolektyvas susibūrė 2019 m. Dalyvauja šventiniuose renginiuose, filmavosi LRT laidoje ,,Duokim garo”. Vadovės – Jadvyga Žemliauskienė ir Lina Lukošienė.

Solistas Naglis Mačėnas (meno vadovė Lina Lukošienė)

2022 m. respublikinio solistų ir vokalinių ansamblių konkurso „Sidabriniai balsai“ II-osios vietos laimėtojas.

Linijinių šokių kolektyvas (meno vadovė Evelina Šauklienė)

Baltraitiškių dramos būrelis (renginių organizatorė Vilma Kapčinskienė). Baltraitiškės skyriuje dramos būrelyje dalyvauja 14 vaikų. Su vaikais mokomės deklamuoti eilėraščius, kasdieniniuose susitikimuose vaikai šoka, dainuoja, žaidžia. Ruošiamos programos pagrindiniams renginiams, valstybinėms ir kalendorinėms šventėms.